Site Menüsü
Site Haritası

Kundalini Teknikleri

Kundalini Teknikleri

Kundalini bedende uyumuş halde olan omurganın temelinde yerleşen dinamik potansiyel yaratıcı güç veya enerjidir. Kundalini enerjisi kuyruksokumunda bulunan Muladhara Çakra merkezinde yer alır.

Kundalini TeknikleriYoga Academy’de kundalini ile ilgili sunulan bilgi ve teknikler paralelinde bireyin genelde kullanılmayan güç ve potansiyelleri geliştirebilme olanaı doğacaktır. Organizma daha güçlü, dayanıklı ve enerjik hal alacak, tüm organ ve sistemler canlanarak daha verimli çalışacaktır. Beynin genelde uyuşuk halde olan ve kullanılmayan bölgeleri aktifleşecek ve kullanılmaya başlayacaktır.

Bazı kişiler insanlara Kundalini’nin derhal hareketlendirilebileceği ve Çakra’larının hemen açılacağı vaadinde bulunurlar. Bu tür vaatler gerçeklere dayanmamaktadır. Kundalini ve Çakra’lar yalnızca insanın kendi çabalarıyla, doğru teknikler uygulanarak ve gerçek Yoga  Üstadının yardımlarıyla aktifleşebilir.

Kundalini teknikleri sınırsız potansiyelleri içeren çok geniş bir konudur. Bu tekniklerin doğru uygulanması tecrübe gerektirir


Yorumlar - Yorum Yaz


Üyelik Girişi
Yoga Academy Video

 Yoga Academy Videoları

Yoga Forum Sitesi

 Yoga Forum Sitesi

Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam66
Toplam Ziyaret287237
Yoga Academy Etkinlik Takvimi
Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 24° 11°